REKLAMA

Kultura, Oświata

Impreza co drugi dzień

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: nk

Żarski Dom Kultury to ma rozmach. Chwali się, że w roku pandemii przeprowadził 151 imprez na żywo, w których uczestniczyło blisko 30 tys. osób. A wy się na nich bawiliście?

Impreza niemal co drugi dzień. Tak wynika z danych przedstawionych w Raporcie o stanie gminy. Żarski Dom Kultury przypisał sobie organizację 151 imprez na żywo w 2020 roku.

– To jakiś absurd. Te dane chyba zostały przepisane z poprzednich lat. Wiemy, jak wyglądał ubiegły rok. Kluby sportowe musiały zwracać dotacje, bo nie mogły organizować zajęć, a ŻDK w tym czasie przeprowadził 151 imprez na żywo? – powątpiewa Tadeusz Płóciennik, żarski radny z PiS.

Trudno uwierzyć

– Do tej pory nie dostaliśmy rzetelnego sprawozdania z działalności ŻDK za ubiegły rok, więc trudno uwierzyć w te cyfry – mówi Piotr Czerwiński, radny z SLD.

Według danych przedstawionych przez ŻDK w Raporcie o stanie gminy, w imprezach na żywo uczestniczyło ponad 27 tys. osób, a w imprezach on-line – kolejnych 37 tys. osób.

Działalność Żarskiego Domu Kultury jest dotowana z budżetu miasta. W 2020 roku dotacja wyniosła blisko 2 mln 500 tys. zł. Dodatkowo ŻDK pozyskiwał środki pozabudżetowe. Z raportu wynika, że w całym roku pozyskano 4 tys. zł jako darowiznę.

Od 2021 roku dyrektorem ŻDK jest Łukasz Matyjasek, były radny miejski i założyciel Agencji Artystycznej Luke Sound. ŻDK podaje, że działa tam 66 sekcji, do których uczęszcza blisko 1 tys. osób.

Napisz komentarz »