REKLAMA

Komunikacja

Do Niemiec bez testu

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: mk

Polska już nie jest dla zachodnich sąsiadów obszarem wysokiego ryzyka zakażenia się koronawirusem. To oznacza koniec obowiązku wykonywania testu na Covid przed wjazdem do Niemiec.

Polska nie jest już uznawana przez Niemcy za kraj wysokiego ryzyka. Poinformował o tym w piątek, 27.05., Instytut Roberta Kocha. W niedzielę, 30.05., przestały obowiązywać jakiekolwiek ograniczenia dla Polaków chcących wjechać do Niemiec. Nie ma obowiązku kwarantanny, rejestracji i testu, niezależnie od powodu i czasu pobytu. Oznacza to, że do naszych zachodnich sąsiadów – niezależnie czy zamierzamy przekroczyć granicę w Łęknicy, która sąsiaduję z Saksonią czy w Olszynie, która graniczy z Brandenburgią – możemy wjechać bez obaw. Powód wjazdu do Niemiec nie jest istotny. Nieważne, czy jedziemy do sklepu czy do lekarza.

– Usunięcie Polski z listy obszarów ryzyka oznacza, że niezależnie od powodu wjazdu do Niemiec przy przekraczaniu granicy lądowej nie trzeba będzie rejestrować wjazdu i wykonywać testu – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec będzie ciągle możliwe co do zasady tylko z negatywnym wynikiem testu. Szybkie testy antygenowe mogą być wykonane najwcześniej 48 godzin (testy PCR, LAMP, TMA 72h) przed planowaną godziną lądowania w Niemczech.

Napisz komentarz »