REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Można już pływać

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Baseny w Żarach są już otwarte. Frekwencja na razie nie powala, ale winna jest pogoda.

Żarskie baseny są otwarte już od tygodnia. Basen odkryty przy ulicy Źródlanej na razie przyciągnął tylko kilku amatorów pływania na świeżym powietrzu, ale za to kryta pływalnia Wodnik, pomimo że dzieli się swoimi pomieszczeniami z punktem szczepień, jest bardzo popularna.

– Myślę, że frekwencja na odkrytym basenie w ciągu najbliższych dni się poprawi, bo prognoza zapowiada się dobrze – mówi Andrzej Markulak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach. – Wodnik” cieszy się stałą popularnością i tu frekwencja jest bardzo dobra.

Na Źródlanej można nie tylko popływać i wygrzewać się w słońcu. Amatorzy siatki moją boisko, a dzieci mogą bawić się na placu zabaw.

– Myślę, że bar otworzymy jeszcze w ten weekend – zapowiada Iwona Szwec-Borowska, właścicielka baru przy basenie. – Codziennie jesteśmy na miejscu, zatowarowani i gotowi do pracy, ale na razie jest zbyt mało gości. Myślę, że ciepły weekend przyciągnie żaran i będziemy mogli pracować. Obsługa jest już przeszkolona i gotowa, będziemy otwarci od 9.00 do 20.00 codziennie – dodaje przedsiębiorca.

Napisz komentarz »