REKLAMA

Samorząd

Wojna o ścieki wciąż trwa

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: bj

Prezes żarskiego ZWiK chce, żeby ścieki w Grabiku i Mirostowicach Dolnych kosztowały ponad 40 zł za metr, a za przyłącza budynków do sieci liczy sobie nawet 40 tys. zł.

Już za niespełna 2 tygodnie, 15.06., w poznańskim sądzie rozpocznie się proces pomiędzy Zakładem Wodociągów i Kanalizacji a Urzędem Gminy w Żarach. Z pozwem o pieniądze poszedł ZWiK. A konkretnie o niemal 160 tys. zł. Kwoty wynikają z faktur wystawionych przez ZWiK dla gminy. Jak informował Zdzisław Czekalski, prezes ZWiK, w chwili składania pozwu, w marcu 2020 r. „roszczenie wynika z braku porozumienia i bezumownego korzystania z usług hurtowego odbioru ścieków przez urząd od dnia 26.09. r do 03.12” (w 2019 r.).  Spór trwa od lipca 2018 r. Wówczas podwyżkę z 8,37 zł do prawie 29 zł za metr sześcienny ścieków w Grabiku i Mirostowicach Dolnych ustalił ZWiK. Mieszkańcy i wójt zaprotestowali. Tym bardziej, że w Żarach stawka miała wzrosnąć do 8,43 zł, a kanalizacja była wspólną inwestycją miasta i gminy, dlatego przypominali, że iż opłaty miały być takie same.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 609

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »