REKLAMA

Sport

Brawo, Majka!

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Ogromny talent, ciężka praca, tysiące godzin treningów i niesamowita dyscyplina. Maja Majdańska, zawodniczka Agrosu Żary, wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Sofii.

Maja Majdańska (15 l.) z Mistrzostw Europy w Sofii przywiozła srebrny medal w zapasach kobiet w kategorii wiekowej U15 i wagowej 42 kg. Maja jest uczennicą 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach. Swój czas dzieli pomiędzy szkołę i trening.

Pracuje ciężej niż dorośli

Majka zaczęła trenować zapasy, gdy miała nieco ponad 9 lat. Dziewczynka jest bardzo zdyscyplinowana.

– Jesteśmy bardzo dumni z córki, zasłużyła na ten sukces – mówi Stanisław Majdański, tata mistrzyni. – Jest bardzo zdyscyplinowana, mógłby jej tego pozazdrościć niejeden dorosły. Majka kończy naukę około 16.00, potem zaczyna trening. Razem z dojazdami, rozgrzewką to średnio 2,5 godziny dziennie, z czego trening główny to 1,5 godziny i tak przynajmniej 4 do 5 razy w tygodniu. Wraca z treningów i od razu siada do lekcji, choć często jest już 20.00. Ma świetne oceny w szkole, więc naprawdę daje z siebie bardzo dużo – opowiada tata i dodaje: – Bardzo chcielibyśmy jako rodzice podziękować trenerce Julii Gronkowskiej i pierwszemu trenerowi Ryszardowi Dynowskiemu, prezesowi klubu Damianowi Fedorowiczsowi i zarządowi klubu, w szczególności Mariuszowi Błaszczykowi i fizjoterapeucie Michałowi Drzewińskiemu – mówi S. Majdańki. 

To jej przyszłość

Maja w listopadzie zeszłego roku wywalczyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek, wcześniej zdobyła też inne wyróżnienia. Wygrywała zawody w Czechach, Danii czy Szwecji. Brała też udział w Mistrzostwach Europy dwa lata temu i od tego czasu marzyła, by odnieść tam sukces. W Mistrzostwach Polski Młodziczek 3 lata temu zdobyła brąz, kolejnego roku srebro. Jesienią 2020 roku nie było innej możliwości jak wrócić do domu ze złotem.

– W swojej pierwszej walce na mistrzostwach w Sofii walczyłam z Polką – opowiadaMaja, wicemistrzyni Europy. – W drugiej walce walczyłam z Rumunką. Obie te walki wygrałam, kładąc przeciwniczki na plecy. W półfinale wygrałam z Holenderką przez przewagę – opowiada i zdradza: – Z zapasami wiążę swoją przyszłość.

Przed Mają jeszcze w czerwcu start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a jeżeli uda jej się wygrać, pojedzie na Mistrzostwa Świata Kadetek w Zapasach. Trzymamy kciuki!

Napisz komentarz »