REKLAMA

Samorząd

Sprzedają kamienice za cenę mieszkania

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: nk

Zabytkowa kamienica w cenie mieszkania? Tak wysprzedaje majątek burmistrz Żar.

260 tys. zł za kamienicę w centrum miasta przy wyremontowanym parku za 10 mln zł oczekuje żarski Urząd Miasta. W zabytkowej kamienicy, wybudowanej pod koniec XIX wieku, od ponad roku nikt nie mieszka, bo Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wykwaterował wszystkich najemców sugerując, że budynek jest w złym stanie technicznym.

– Nie było żadnych ekspertyz Nadzoru Budowlanego, które wskazywałyby, że budynek jest zagrożeniem dla mieszkających tam osób. Zły stan budynku był za to efektem zaniedbań Urzędu Miasta i ZGM-u – mówi Anna Słodkowska, radna miejska, która zastanawia się, czy działanie urzędników związane z wykwaterowaniem mieszkańców nie było celowe, bo pojawił się chętny na zakup kamienicy w intratnym miejscu. Mówiło się nawet, że ma tam powstać hotel.

W prokuraturze

Radna Słodkowska złożyła nawet zawiadomienie do żarskiej prokuratury w związku z podejrzeniem o przekroczeniu uprawnień i działaniu na szkodę interesu publicznego przez Krzysztofa Tugę, prezesa ZGM w Żarach.

– Budynek położony jest w atrakcyjnej części miasta na atrakcyjnej działce. Mieszkańcy, zanim zostali wykwaterowani, wielokrotnie domagali się remontów, chcieli też wykupić zajmowane lokale, ale urzędnicy nie chcieli tego zrobić – mówi A. Słodkowska.

Kamienica przy ul. Skarbowej to nie jedyny budynek, który chcą sprzedać urzędnicy po atrakcyjnej cenie. Drugi znajduje się przy ul. Żagańskiej. W tym przypadku wykwaterowanie mieszkańców również budziło wątpliwości. Obecnie budynek można kupić za 230 tys. zł.

Napisz komentarz »