REKLAMA

Kultura, Oświata

Zbierali na szczytny cel

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

W parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach odbyła się loteria i kiermasz, z którego dochód zostanie przekazany na wakacyjny wypoczynek dzieci.

Wierni z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach w niedzielę (30.05) wzięli udział w festynie. Od godz. 7.30 do 15.00, wychodząc ze mszy mogli kupić ciasta i losy. A tych było niemało, bo aż 1.049 i każdy wygrywał. Można było wylosować ekspres do kawy, zestawy sztuców, telefony komórkowe, zestawy kosmetyczne, bony na zabiegi kosmetyczne, a także wiele innych atrakcyjnych fantów. Los kosztował 5 zł, a parafianie chętnie sięgali do portfeli, zwłaszcza że cel był szczytny.

Niestety, przez pandemię, festyn musiał odbyć się w skromniejszej formie niż w poprzednich latach.

– Przygotowania zaczęliśmy już ponad 2 miesiące temu – mówi ks. Paweł Konieczny, proboszcz parafii p.w. WNMP w Żarach. – Zarejestrowanie loterii w Izbie Celno-Skarbowej wymagało czasu, a wtedy obostrzenia były jeszcze na tyle mocne, że nie wiedzieliśmy w ogóle, co będzie możliwe.

Wszystkie losy z loterii i ciasta zostały sprzedane, a cały dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku potrzebujących dzieci z parafii.

Napisz komentarz »