REKLAMA

Gospodarka

Czy one są ze złota?

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

A przynajmniej muszą być pozłacane. Czereśnie, bo o nich mowa, kosztują prawdziwe krocie.

Co to muszą być za czereśnie, skoro kosztują taką fortunę? Kilogram tego swojskiego, a tak luksusowego owocu kosztuje na żarskim targowisku aż 29 zł za kilogram, a to wcale nie najdrożej w regionie, bo ceny w Lubsku czy Żaganiu grubo przekraczają 30 zł.

I tak nie nasze

Polskich czereśni jeszcze nie ma.

– To jeszcze nie są krajowe czereśnie, na nasze trzeba poczekać tak około 2-3 tygodnie. Wszystko zależy od pogody – mówi Kalina, handlująca warzywami i owocami na żarskim targowisku w środkowej alejce. – Owoce są za to bardzo słodkie i smaczne. Polecamy również morelę za 9,90 zł za kilogram, też jest bardzo dobra. – dodaje

Ceny nowalijek na razie nie są zbyt zachęcające. Kilogram pietruszki to koszt 12 zł. Za pęczek szparagów zielonych i białych trzeba dać po 5 zł. Za sałatę masłową trzeba zapłacić przynajmniej 3,5 zł. Za  kilogram pomidorów malinowych zapłacimy 6,90 zł. Główka kalafiora to koszt 7,5 zł. Marchewka kosztuje 3,5 zł, a pęczek rzodkiewki – 2 zł. Za rabarbar zapłacimy 6,50 zł za kilogram.

Napisz komentarz »