REKLAMA

Samorząd

Przytulili nagrody

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: bj

Do jednych popłynęła całkiem spora sumka, inni zacisnęli pasa. Tak wyglądał dzień samorządowca w powiecie żarskim.

Urzędnicze święto przypadło w  tym roku w czwartek, 27.05. Zwyczajowo pracownicy urzędów świętowali, przytulając godną sumkę. Ale nie wszędzie.

Najwięcej z okazji dnia samorządowca wypłacił Urząd Miasta w Żarach. Przeznaczył na ten cel 266 tys. 282 zł. Przelewy poszły do 134 osób. Najniższy wyniósł 282 zł, ale do niektórych trafiła nawet dziesięciokrotność tej kwoty, czyli ponad 2 tys. 800 zł.

Mniejsza kwota do podziału, ale pomiędzy mniej liczne grono, przypadła w Urzędzie Gminy w Żarach. Do 51 pracowników trafiło łącznie 91 tys. 300 zł.

– Były to dodatki zadaniowe. Cały czas urząd pracował, pomimo pandemii. Pracownicy w tej trudnej sytuacji wykazali się dużym zaangażowaniem – tłumaczy Leszek Mrożek, wójt. Wysokość dodatków była jednak zróżnicowana i wyniosła od 1 tys. 800 zł do 6 tys. zł. Tych lepiej wynagrodzonych było więcej, bo średnio kwota wynosiła 3 tys. 500 zł.

Wirus jak sprytna furtka

Lubscy urzędnicy też dostali dodatkową kasę. W gminie, która jeszcze do niedawna borykała się z programem naprawczym, sposobem na zasilenie urzędniczych portfeli było skorzystanie ze środków covidowych.

– Pracownikom Urzędu Miasta zostały wypłacone dodatki z funduszy covidowych na łączną kwotę 65 tys. 250 zł, każdy otrzymał po 1000 zł – informuje Anna Paulus, główny specjalista ds. kadr w Urzędzie Miasta w Lubsku.

Skromniej wyglądały pule do podziału w mniejszych gminach.

– W Brodach została zaplanowana została kwota 44 tys. zł na 30 pracowników – tłumaczy Beata Kowalczuk, sekretarz.

W Trzebielu do podziału jest 45 tys. zł.

W Starostwie Powiatowym w Żarach, w Przewozie, Tuplicach, Lipinkach Łużyckich, Jasieniu i Łęknicy muszą obejść się bez dodatkowego zastrzyku gotówki, bo tam wypłat nie było i nie będzie.

-Podobnie jak powiat żagański, nie wypłaciliśmy nagród. To z uwagi na ciężką sytuację finansową. Być może, o ile uda się poczynić oszczędności, np. na zwolnieniach lekarskich, będzie możliwość wypłaty w grudniu – zastrzega Józef Radzion, starosta.

Napisz komentarz »