REKLAMA

Kultura, Oświata

Kiermasz dla Samuela

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Samuel Niedziałkowski ma zaledwie rok, a los już bardzo go doświadczył. Zmaga się z porażeniem mózgowym, jest też niewidomy. Jego rodzice, Daniel i Jena, robią wszystko, by uczynić jego życie łatwiejszym.

Charytatywny kiermasz dla Samuela Niedziałkowskiego odbył się w Trzebielu w sobotę, 29.05. Chłopiec urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym, okazało się też, że nie widzi. W Trzebielu podczas kiermaszu można było się przejechać wozem strażackim, kupić pyszne ciasta, albo poszaleć na dmuchańcach. Całość zysku z imprezy została przekazana na leczenie chłopczyka.

Ciężki start w życie

Chłopiec urodził w 24 tygodniu ciąży z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ważył zaledwie 650 gram i miał 28 cm długości. Cierpiał na epilepsję. Pierwsze 5 miesięcy życia spędził na oddziale intensywnej terapii, w inkubatorze. Teraz jest już ze swoimi rodzicami, Danielem i Jeną, którzy chcą chłopcu zapewnić jak najlepsze warunki leczenia i rehabilitacji. A toi bardzo kosztowne. Jeden turnus specjalistycznej pomocy to nawet 9 tys. zł. To przerasta możliwości finansowe rodziców chłopca, dlatego proszą o pomoc ludzi o dobrych sercach.

– To już kolejny piknik poświęcony zbiórce na leczenie naszego Samuela. Jestem bardzo wszystkim wdzięczny za pomoc. Jak każdy rodzic zrobię wszystko dla mojego dziecka i bardzo się cieszę, że dzięki pomocy mieszkańców regionu mam na to szansę – mówi Daniel Niedziałkowski

Można pomóc

Samuel jest pod opieką Fundacji Polsat „Nie jesteś sam”, na jego leczenie można przekazać 1% podatku, podając KRS 0000 135 921 z dopiskiem Samuel Niedziałkowski 7542. Wpłat można też dokonywać na konto fundacji mBank 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z tytułem przelewu Samuel Niedziałkowski 7542.

Napisz komentarz »