REKLAMA

Sport

Promień nie dał szans Delcie

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Lider okręgówki nie dał szans Delcie, wygrywając aż 5:0 w Sieniawie Żarskiej. W sobotnich derbach (29.05.) szoł dał Marek Wolak, zdobywając aż cztery gole.

Wysoką wygraną w Sieniawie podopieczni Łukasza Czyżyka potwierdzili znakomitą dyspozycję w okręgówce, umacniając się na pozycji lidera. W maju piłkarze Promienia mieli pradziwy maraton: rozegrali aż 9 spotkań ligowych, grając co trzy dni. Strzelili w nich 37 goli, co daje imponującą średnią 4 bramek na mecz. Żaranie osiem spotkań wygrali, przegrywając tylko raz, w Czerwieńsku. Na pięć spotkań przed końcem ligi, są już na ostatniej prostej, aby wywalczyć upragniony awans do IV ligi.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

Mecz w Sieniawie nie musiałby być dla nich wcale łatwą przeprawą, gdyby na początku spotkania dogodnych okazji nie zmarnowali Andrzej Ciepielowski i Bartłomiej Pruchniak.

– Mogliśmy otworzyć ten mecz w świetnym stylu, ale zarówno Andrzej, jak i Bartek mając przed sobą tylko obrońcę i bramkarza, posłali piłkę prosto w ręce tego drugiego – mówi Marek Sitarek, grający trener Delty. – Za to błędy u nas popełniał bramkarz, który powinien obronić strzały Marka Wolaka. A Promień miał w pierwszej połowie trzy sytuacje i trzy wykorzystał.

Kanonadę Marek Wolak zaczął w 11. minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego Krzysztofa Wilińskiego w podbramkowym zamieszaniu napastnik Promienia głową skierował ją do siatki. Kolejne dwa gole Wolak strzelił z 11 metrów. Rywali dobił po przerwie, czwartym trafieniem w 55. minucie.

– Dziś piłka mnie szukała. Miałem swój dzień. Cieszę się, że pomogłem drużynie wygrać mecz na trudnym terenie. Gdyby Delta na początku wykorzystała swoje sytuacje, mogłoby być różne – mówi „Regionalnej” M. Wolak.

O wszystko z Grabikiem

Wynik ustalił w 58. minucie Jakub Księżniak. Po godzinie gry Promień znokautował Deltę, a trener Czyżyk mógł rotować składem, wprowadzając na boisko młodzieżowców. Żaranie mieli kolejne okazje na zdobycie gola, ale świetnie w bramce zachowywał się Kamil Bryczkowski.

– W naszej grze widać jakość, dzięki dużej rotacji składem. W drużynę świetnie wkomponowali się młodzieżowcy, wykonujemy założenia przedmeczowe. Dziś pokazaliśmy, że mecz w Czerwieńsku był wypadkiem przy pracy – dodaje Wolak.

15. w tabeli Delta ma jeszcze szansę na zachowanie miejsca w klasie okręgowej (do klasy A spadają cztery najgorsze drużyny).

– Walczymy do końca. Mamy do rozegrania jeszcze cztery mecze. Musimy wygrać ze Spartą Grabik (ma dwa punkty więcej niż Delta – red.) oraz GKS-em Siedlisko i szukać też punktów w spotkaniach z Czerwieńskiem oraz  Szprotawą – dodaje  M. Sitarek.

Delta Sieniawa Żarska – Promień Żary 0:5 (0:3)

bramki: Wolak cztery (11, 25, 32. i 55. min), Księżniak (58. min)

Delta: Morawski (od 46. min K. Bryczkowski) – Sokołowski, Ślusarski, Leszczyński, Krajewski (od 74. min Rzepecki), Baworowski, Rybaczek (od 55. min Sitarek), Chabiniak (od 50. min Wójcik), Pruchniak (od 70. D. Erazmus), Ciepielowski
Promień: Kowalski – Homik (od 62. min Hanclich), Rogalski, Krukowski (od 62. min Kruczkiewicz) – Nowak (od 78. min Repeć), Dados, Frankovych (od 78. min Markiewicz), Wiliński – Floriańczyk, Wolak (od 60. min Jurkowski), Księźniak

Napisz komentarz »