REKLAMA

Sport

Tenis na wysokim poziomie

Opublikowano 04 czerwca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 60 tenisistów walczyło o puchary i nagrody w XIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego Babolat Eximport Cup, pod patronatem burmistrza Żar.

W miniony weekend (28-30 maja), na kortach przy ulicy Hutniczej i Wieniawskiego w Żarach, tenisiści rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, od dzieci po weteranów. Jak zwykle, mocną grupę stanowili wychowankowie miejscowej Szkółki Tenisowej „Smecz” Piotra Gorczycy, organizatora imprezy.

– Jak co roku, poziom zawodów był bardzo wysoki, szczególnie w kategorii open. Przyjechało do nas wielu utytułowanych zawodników, m.in. mistrzyni Polski ze Szczecina – mówi P. Gorczyca. – Wysoka frekwencja nie dziwi, wszak nasz turniej od lat cieszy się dużą renomą w kręgu tenisowym i jest uznawany za jeden z lepszych w Polsce. Mimo kiepskiej pogody, udało się rozegrać mecze we wszystkich zaplanowanych kategoriach.

Emocji dostarczył finałowy mecz w rywalizacji mężczyzn – Wojciecha Medyńskiego z żarskiego „Smecza” z Alanem Matelskim z Zielonej Góry. Żaranin wygrał pierwszego seta 7:5, ale musiał uznać wyższość przeciwnika w drugim (3:6). O wszystkim więc rozstrzygnął tie- break. Po morderczej walce i wymianie ciosów, wygrał zielonogórzanin 16:14.

Najlepsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary, o łącznej wartości 18 tys. zł, tradycyjnie ufundowane przez firmę Eximport Czesława Kasprzaka. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu cennych nagród. Tę najcenniejszą – rakietę o wartości 900 zł  – wylosował Marcin Szemiot. 

– Wielkie podziękowania dla rodziny i przyjaciół za pomoc w organizacji turnieju, szczególnie dla firm Eximport i Babolat oraz burmistrza Żar – dodaje P. Gorczyca.

 

Zadowoleni

W rywalizacji kobiet wygrała żaranka, Nicole Kokoszka. Jej rywalka w finale, mistrzyni PolskiAgnieszka Orlikowska ze Szczecina skreczowała z powodu kontuzji. 

– To mój czwarty start w żarskiej imprezie. Bardzo się cieszę z wygranej w tak doborowym towarzystwie. Moją idolką jest obecnie Iga Świątek, chociaż wcześniej mocno kibicowałam Agnieszce Radwańskiej – mówi Nicole.

– Bardzo lubię tutaj przyjeżdżać. Wysoki poziom, godni rywale, świetna atmosfera – dodaje A. Orlikowska.

Ze swojego startu zadowolony jest również kolejny reprezentant „Smeczu”, Wojciech Aksamitowski, który od kilku lat grę w tenisa godzi z piłką nożną. Wieloletni piłkarz Czarnych Żagań, a obecnie Granicy Żarki Wielkie wygrał turniej pocieszenia i zajął trzecie miejsce w mikście.

 – To mój czwarty start w Babolacie i chyba najlepszy. Co roku impreza jest świetnie zorganizowana, do Żar przyjeżdżają najlepsi tenisiści – amatorzy, do wygrania są cenne nagrody – mówi Aksamitowski. –  W tenisa gram regularnie od 8 lat. To jest dla mnie sport nr 2, po piłce nożnej. 

Napisz komentarz »