REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Castorama ruszy po wakacjach

Opublikowano 28 maja 2021, autor: bj

Zaczęli od remontu. Zwieźli sprzęt, materiały. W ten sposób powstaje największy sklep budowlany w Żarach, czyli Castorama.

Kontenery, sprzęt i wielki namiot pojawiły się na parkingu żarskiej Castoramy. Kilka ekip różnych branż w środku. Elektryków, hydraulików, od cięcia betonu. Tak w tej chwili wygląda nowy market budowlany – podczas prac modernizacyjnych. Zakończyć się mają nieco później, niż to było planowane. Tuż po wakacjach.

– We wrześniu. Myślę, że to będzie druga połowa miesiąca – mówi Krystyna Wasińska, kierownik budowy.

W tej chwili burzone są ściany części socjalnej i magazynu. Jak się okazuje, tych Tesco nie wyburzyło, a Castorama ma inne standardy, dlatego ścianki trzeba wybudować na nowo.

– Posadzka w większości zostanie taka, jaka jest. Trzeba tylko ujednolicić tę, która była na pasażu. Posadzka na dziale tekstylnym, imitująca podłogę, została zdjęta, bo była nałożona na tę standardową.

– Trochę inny będzie układ pomieszczeń, trochę inny toalet dla klientów. Stąd dużo zmian będzie w środku. Na zewnątrz nieliczne – tłumaczy K. Wasińska. I dodaje: – Dojdą tylko jedne drzwi ewakuacyjne. Bedzie też dodatkowa brama do wydawania towaru sprzedaży zewnętrznej dla klientów, którzy będą kupować na przykład cegły czy inne gabarytowe rzeczy, jak domek narzędziowy na działkę – tłumaczy K. Wasińska.

Dodatkowo, w miejscu, gdzie podczas funkcjonowania Tesco była myjnia, będzie wydzielone zewnętrzne stoisko ogrodnicze.

Tymczasem na parkingu stanął wielki namiot. Tu będzie przechowywany niezbędny na budowie sprzęt i materiały.

Na razie nie ma decyzji, czy parking zostanie ogrodzony.

– W Warszawie i Poznaniu dwa sklepy są wygrodzone. Parking jest zamykany na noc, w ciągu dnia są tam bramki uchylne. Bo parkingi były blokowane przez osoby, które nie były klientami – tłumaczy K. Wasińska.

Powierzchnia sklepu wynosi 7 tys. mkw.

 -Po odcięciu magazynu i części socjalnej, na halę sprzedaży pozostanie niecałe 6 tys. powierzchni handlowej – uzupełnia K. Wasińska.

Mniejszy, ale podobny

To niewiele, biorąc pod uwagę powierzchnie większość i sklepów tej sieci. Będą i inne różnice.

– Normalnie sklepy Castoramy mają ok. 10 metrów wysokości. Tu będzie niecałe 7. Dlatego będą tu zamontowane niższe regały, żeby dopasować je do tej wysokości budynku – tłumaczy K. Wasińska.

Market ma mieć asortyment podobny do tego w zielonogórskiej Castoramie. O ile jakiś konkretny artykuł nie będzie na stałe w sprzedaży, będzie można go zamówić i na miejscu odebrać.

Tak jak w większych sklepach, zostaną przygotowane aranżacje łazienek i kuchni.

Spółka Castim, działająca w imieniu Castoramy, pozwolenie na przebudowę dostała już w drugiej połowie 2020 r. Na pewno nie zmieni się kształt budynku, kolor elewacji, powierzchnia zabudowy. Przebudowany zostanie front marketu, bo w rejonie głównego wejścia powstanie  zadaszenie, do tego wygrodzona zostanie strefa składowania i rampa rozładunkowa.

 Wiaty na wózki staną w innych miejscach, niż było to za czasów Tesco. Dojdą też regały zewnętrzne.

Nie będzie (wzorem większych marketów sieci), z uwagi na mniejszą powierzchnię, dodatkowych punktów, np. kiosku czy sklepu spożywczego.

Napisz komentarz »