REKLAMA

Samorząd

Nie oszczędzajcie na dzieciach!

Opublikowano 28 maja 2021, autor: nk

Apeluje do burmistrza i żarskich urzędników odpowiedzialnych za oświatę Lucyna Grzybowicz, radna i szefowa żarskiego ZNP.

Według L. Grzybowicz, urzędnicy zobowiązali dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach do zmniejszenia liczby godzin dla psychologa, logopedy, nauczyciela wspomagającego, bibliotekarza oraz nauczyciela świetlicy.

– Proszę pomyśleć o dzieciach. My, dorośli, nie dajemy rady w tym trudnym czasie, a co dopiero dzieci. Nie oszczędzajcie na dzieciach – apelowała na komisji oświaty we wtorek (25.05) L. Grzybowicz.

Budżet nie jest z gumy

Radna zwróciła uwagę, że na jednego logopedę w SP nr 1 będzie przypadało aż 60 dzieci, a liczba etatów w świetlicy zmniejszy się z 4 do 2.

– Budżet jest, jaki jest. Nie jest z gumy. Ilość dzieci spada, dotacje spadają. Nie oszczędzamy na dzieciach, ale musimy podchodzić do planów racjonalnie. Nie wszystko musi być zapisane w arkuszu i generować koszty. Jeżeli w nowym roku dyrektorzy szkół zgłoszą nam potrzeby dodatkowych godzin dla psychologa, czy pedagoga to będziemy reagować – przekonywał radną Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar.

W budżecie miasta tylko na szkoły podstawowe jest zarezerwowane w tym roku 32 mln zł. Część oświatowa subwencji ogólnej, która wpływa do Urzędu Miasta z budżetu państwa, to nieco ponad 26  mln zł.

Napisz komentarz »