REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożegnali wójta

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Michał Morżak, wójt gminy Lipinki Łużyckiej, zmarł na nowotwór. W minioną sobotę (22.05.) odbyło się jego ostatnie pożegnanie.

Michał Morżak zmarł przez guza wątroby w wieku 67 lat, we wtorek, 18.05. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, przyjaciół, urzędników i mieszkańców gminy, którą zarządzał przez 27 lat. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o walce wójta z guzem Klatskina.

Pogrzeb wójta odbył się w sobotę, 22.05., w Lipinkach Łużyckich. W smutnej uroczystości uczestniczyły dziesiątki osób. W jego ostatniej drodze, towarzyszyła mu najbliższa rodzina, ale także samorządowcy i mieszkańcy.

– To był mój serdeczny kolega – wspomina Jan Wywiórka, znajomy zmarłego wójta Michała Morżaka. – Znałem go, zanim jeszcze został wójtem. Rozmawiał z każdym. I z wrogiem, i z przyjacielem. Był do tańca i do różańca.

Zmarłego wspominał przed pogrzebem także jego szwagier.

– Woził mnie do lekarza, zawsze pomagał – mówi Edward Loba, szwagier wójta. – Aż mnie ściska ze smutku. Pracowałem w gminie przez 14 lat, już 10 jestem na emeryturze. To był wspaniały człowiek, nic dodać, nic odjąć. Zawsze wysłuchał człowieka do końca. Pocieszył, jak było trzeba. Łzy mi się zbierają w oczach, gdy o tym myślę.

Napisz komentarz »