REKLAMA

Kronika policyjna

Bombowa seria

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Bombowa seria kradzieży bankomatów w regionie rozpoczęła się w 2017 r.

Najpierw złodzieje wysadzili bankomat w Lubsku, w banku przy ul. Wrocławskiej. Kolejny wyleciał w powietrze 27.02.2018 r. w Łęknicy przy ul. Granicznej. Kilka dni później ładunek wybuchowy podłożono pod bankomatem w Lubsku przy InterMarche, a we wrześniu w Małomicach.

W 2019 r. złodzieje w nocy z 6/7 stycznia obrabowali bankomat przy Biedronce w żarskich Kunicach. Ich łupem padło kilkanaście tysięcy złotych. Noc później wysadzili w powietrze dwa bankomaty w Świętoszowie. Policja nie ujawniła, ile pieniędzy padło łupem złodziei. Kilkadziesiąt tysięcy złotych złodzieje ukradli po wysadzeniu bankomatu w kwietniu w Wymiarkach. W październiku, wysadzili bankomat w Brzeźnicy. Do kolejnej nieudanej próby wysadzenia bankomatu doszło w marcu 2020 roku w Niegosławicach.

Zatrzymani w kwietniu br. Mariusz G., Marek S., Sławomir B. i Krzysztof R., którzy wysadzali bankomaty, mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1 mln 500 tys. zł w gotówce. Na razie nie wiadomo, czy bankomaty na dnie stawu w Lutynce są powiązane z tymi napadami.

Napisz komentarz »