REKLAMA

Samorząd

Jedna skarbnik, dwie gminy

Opublikowano 28 maja 2021, autor: jb

Skarbnik gminy Niegosławice, Mirosława Baranowska, w ubiegłym tygodniu została powołana na takie samo stanowisko w Bytomiu Odrzańskim. Jak sama twierdzi, nie oznacza to, że na pewno zrezygnuje z dotychczasowej pracy.

Mirosława Baranowska na stanowisko skarbnika w Niegosławicach została powołana w połowie 2016 roku. W ubiegły czwartek (20.05.) była jednak obecna na nadzwyczajnej sesji w Bytomiu Odrzańskim, gdzie pożegnano poprzednią skarbniczkę i jednocześnie powołano M. Baranowską na to samo stanowisko. Oficjalnie, ma je objąć 1 czerwca. Na początek na jedną czwartą etatu.

 – Nie wiem, co mam powiedzieć, bo do mnie takie informacje nie dotarły. Pani skarbnik cały czas jest u nas w pracy. Tą wiadomość pierwszy raz słyszę od was – powiedział dziennikarzowi „Regionalnej” wójt gminy Niegosławice, Jan Kosiński

Skarbnika może powołać Rada Gminy na wniosek wójta.

– My na razie pracujemy tak, jakby się nic nie stało, bo pani skarbnik nie złożyła żadnych dokumentów, że rezygnuje z pracy – dodaje sekretarz Bartosz Krause.

Na razie na miesiąc

M. Baranowska zastrzega, że jeszcze nie wie, czy odejdzie z pracy w Niegosławicach.

– W Bytomiu będę pracować na jedną czwartą etatu, na razie na miesiąc. Tam pilnie potrzebowali skarbnika, więc zgodziłam się im pomóc. Nie wiem, co będzie dalej – mówi M. Baranowska. 

W Niegosławicach skarbniczka ma cały etat, czyli 40 godzin pracy w tygodniu. Jak zamierza łączyć ją z częścią etatu w Bytomiu Odrzańskim?

– Pandemia sprawiła, że dużo rzeczy robi się w domu. Dzisiaj też sporo w domu pracuję popołudniami i w weekendy, więc myślę, że dam sobie radę. Była już taka sytuacja, że pracowałam jednocześnie w trzech gminach, na zastępstwo na stanowisku księgowym, więc żeby połączyć na chwilę takie stanowiska to nie jest problem – mówi.  – Na koniec czerwca będzie już wiadomo więcej.

Napisz komentarz »