REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Parkingowa samowola

Opublikowano 28 maja 2021, autor: mk

Przy ulicy Jagiellońskiej w Żarach jest kilkanaście miejsc parkingowych, kolejne na placu Inwalidów i przed Eskulapem. To jednak wciąż za mało, a kierowcy parkują tam, gdzie nie powinni. – To wina przychodni – czytamy w wiadomości, którą czytelnik przysłał do redakcji.

Na placu Inwalidów w Żarach panuje parkingowa samowolka. Kierowcy parkują nawet w miejscach, na których jest to zabronione. O sprawie poinformował nas czytelnik i mieszkaniec ulicy Moniuszki, który to, co się dzieje na placu Inwalidów, obserwuje co dnia z okien swojego mieszkania.

– To bulwersujące – skarży się nasz czytelnik. – Czy właściciel przychodni ma jakieś układy, że nikt nie reaguje na to, co tu się wyprawia? – pisze w wiadomości do redakcji.

Samochody parkują w strefie, która wyrazie oznaczona jest jako wyłączona z ruchu. Parkować tam także nie wolno.

Za mały parking

O to, czy sprawę parkowania zamierza jakoś rozwiązać, pytamy Janusza Stankiewicza, właściciela Centrum Medycznego Eskulap, którego pacjenci zajmują wszystkie miejsca parkingowe w okolicy.

– Przecież ja nikomu nie każę parkować w niedozwolonym miejscu – mówi J. Stankiewicz. – Mamy parking przed firmą, ale jest za mały, a nie zbudujemy piętrowego, żeby starczył dla wszystkich pacjentów. Nie mam żadnych układów z policją czy miastem, ja sam dogadałem się z sąsiadką, by parkować u niej i nie zajmować innym miejsca. Mamy też mały parking za budynkiem, ale to z kolei blokuje dojazd mieszkańcom kamienicy, więc z niego nie korzystamy. Jeśli ktoś staje tam, gdzie grozi za to mandat, robi to na własną odpowiedzialność. W Żarach jest ogólnie za mało miejsc parkingowych. Na nas to się też odbija, ale nie wiem, co ja miałbym zrobić – komentuje

Według przepisów, parkowanie w niedozwolonym miejscu może zakończyć się mandatem w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym.

Napisz komentarz »