REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tutaj będzie San Francisco

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Miała być plaża z prawdziwego zdarzenia, z knajpą, placem zabaw i innymi atrakcjami. Tak obiecywał burmistrz Andrzej Katarzyniec. Póki co, Gryżyce bardziej przypominają ściernisko niż kąpielisko.

Kąpielisko na podżagańskich Gryżycach ma ruszyć od 26 czerwca. Obecnie wyrównywana jest droga, podobnie jak miejsce na plażę przy stawie nr 5, gdzie burmistrz planuje zorganizować kąpielisko. Z terenu, który burmistrz wydzierżawił od Polskiego Związku Wędkarskiego, wywieziono śmieci.

Według zapowiedzi burmistrza jeszcze z zeszłego roku, na stawie stanąć ma pomost, a do pływania zostaną wyznaczone dwie strefy. Kąpielisko ma być strzeżone i ogrodzone bojkami.

Plan zakładał, że przy plaży będzie strefa gastronomiczna i rekreacyjna, ale nikt nie zgłosił się do przetargu na podnajem gruntów. Termin składania ofert minął w poniedziałek, 24 maja.

– Niestety, nie wpłynęła żadna oferta. Obecnie prowadzone są telefoniczne rozpytania ofertowe i rozmowy z właścicielami punktów gastronomicznych w mieście – informuje „Regionalną” Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. – W budżecie miasta zabezpieczono 30 tys. zł na zagospodarowanie tego terenu – budowę ogrodzenia, drewnianego pomostu i wykonanie badań wody oraz 60 tys. zł na przygotowanie i utrzymanie kąpieliska.

Gryżyce mają zrekompensować mieszkańcom brak kąpieliska przy ul. Niepodległości, które zostało zamknięte na cztery spusty z powodu złego stanu technicznego niecki.

Napisz komentarz »