REKLAMA

Wasze sprawy

Kowal zawinił, Cygana powiesili

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcom kilku posesji w podżagańskim Bożnowie sąsiad zablokował dojazd, stawiając betonowe murki. – Przecież to droga gminna. Co ten człowiek wyprawia!? – żalą się, prosząc „Regionalną” o interwencję.

Sprawa dotyczy drogi gminnej, tuż za świetlicą, po lewej stronie drogi powiatowej. Od poniedziałku, 24 maja, mieszkańcy kilku posesji nie mogą nią dojechać do swoich domów, bo ich sąsiad zagrodził ją… betonowymi murkami i taśmą.

– Przecież tak nie można! Musimy teraz nadrabiać około 400 metrów, jeżdżąc za budynkiem byłej kuźni – mówi jeden z mieszkańców.

Pan Robert, który zagrodził dojazd, twierdzi, że działa zgodnie z prawem.

– Zorientowałem się, że gminna droga przechodzi przez moją działkę na długości 35 metrów, gdy zleciłem pomiary gruntów, aby wydzielić działkę dla mojej córki. Zresztą, o zgodę na położenie kabli telekomunikacyjnych w tej drodze wystąpiła do mnie również jedna z firm, tylko potwierdzając, że ta część przy rowach melioracyjnych należy do mnie – mówi. – To samo orzekł geodeta, który wykonał takie pomiary.

Chce mieć spokój

Pan Robert dodaje, że utrapieniem był dla niego ciężki sprzęt, jaki często przyjeżdża do jednego z jego sąsiadów, pod jego oknami. I zapowiada, że w miejsce betonowych przenośnych murków stanie już na stałe brama.

– Nikomu nie utrudniam życia. Postawiłem murki na swoim terenie. A mieszkańcy mają możliwość dojazdu inną drogą gminną – podkreśla.

Sekretarz gminy, Danuta Michalak, tłumaczy, że gmina robi wszystko, aby rozwiązać problem i odkupić te 35 metrów od mieszkańca Bożnowa.

– Rozmowy toczyły się już kilka lat temu, od momentu, gdy sprawa wyszła na jaw, gdy przebudowano we wsi drogę powiatową oraz stawiano chodnik – zaznacza. – Chcieliśmy skorygować popełniony kiedyś błąd przy pomiarach geodezyjnych, odkupując ten fragment drogi, ale wtedy nie było woli ze strony tego pana. Teraz, przy okazji jakichś animozji z sąsiadem, postanowił zablokować przejazd. Próbujemy się z nimi dogadać, wierzę, że uda się dojść do porozumienia. 

Napisz komentarz »