REKLAMA

Kronika policyjna

Grozili bombą

Opublikowano 28 maja 2021, autor: jb

Do dziewięciu szkół na terenie powiatu żagańskiego trafiły maile z groźbą o wybuchu bomby pierwszego dnia egzaminów na koniec ósmej klasy (wtorek, 25 maja).

– Żadna z informacji o bombie nie została potwierdzona – mówi sierż. Arkadiusz Szlachetko, zastępca oficera prasowego KPP w Żaganiu.

Zgłoszenia dotyczyły szkół w Brzeźnicy, Wiechlicach, Szprotawie, Iłowej oraz czterech w Żaganiu.

Mail dotarł także do Państwowej Szkoły Muzycznej, która nie prowadziła egzaminów. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły Szkół Podstawowych nr 3, nr 5 i nr 7.

– To tylko niepotrzebny stres w dniu egzaminów. Do naszej szkoły taka wiadomość dotarła w ogóle po raz pierwszy. Była w niej mowa o tym, że jeden z uczniów wniósł do szkoły bombę, którą sam skonstruował – mówi dyrektor SP nr 7, Dorota Stebelska.

Wszystkie zgłoszenia okazały się fałszywe, co potwierdzili policjanci. Uczniowie w szkołach egzaminy rozpoczęli w terminie, nie było ewakuacji.

– Wszystkie nasze placówki mają zainstalowane alarmy, więc nie ma możliwości, żeby ktoś niepowołany dostał się do nich bez naszej wiedzy. Zawsze jednak zgłaszamy te sprawy policji, nawet jeżeli alarm miałby okazać się fałszywy – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »