REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożar za pożarem

Opublikowano 28 maja 2021, autor: bj

Jeden dzień i dwa wyjazdy w to samo miejsce. Niedokończona budowa Czerwonej Torebki w Żarach przy ul. Lotników o ból głowy przyprawia strażaków.

Dwukrotnie tylko w ciągu jednego dnia (piątek, 21.05.) strażacy wzywani byli do gaszenia pożaru w nieukończonym budynku, w którym mieścić się miał sklep sieci Czerwona Torebka przy ul. Lotników w Żarach.

Pierwszy raz po godz. 15.30.

– Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z Żar, które ugasiły płonącą kanapę – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy PSP w Żarach.

Kolejny wyjazd w to samo miejsce był o godz. 20.40.

– Paliły się wyrzucone przez kogoś śmieci. Strażacy ugasili pożar, sprawdzili, czy nikt nie został poszkodowany. O zdarzeniach poinformowaliśmy policję – dodaje P. Brela.

W obu przypadkach strażacy podejrzewają celowe podpalenie.

Przypomnijmy. Przed 6 laty, w maju 2015 r., upadłość ogłosiła firma, która zamierzała w tym miejscu uruchomić sklep. Drugi pod tym szyldem w Żarach, bo pierwszy działał już wtedy przy ul. Okrzei. Po kilku miesiącach od plajty inwestora przy ul. Okrzei uruchomiła się Biedronka. Przy ul. Lotników pozostał straszący pustką budynek. Ówczesny właściciel nieruchomości, gorzowska spółka, miał ponad 7 mln zł długu z tytułu kredytu bankowego. Ostatecznie pod koniec kwietnia budynek kupił właściciel sąsiedniego A10Park za kwotę ponad 1 mln 730 tys. zł.

Napisz komentarz »