Kamila na igrzyskach!

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kamila Kubas, wychowanka Vikinga Małomice, powalczy o medale w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Przepustkę na najważniejszą imprezę roku Kamila Kubas wywalczyła podczas Pucharu Świata w parakajakarstwie w węgierskim Szeged. Wychowanka małomickiego klubu, a obecnie – Startu Zielona Góra – zajęła tam czwarte miejsce. O medale w Tokio powalczy już za dwa miesiące. To dla niej drugi start na imprezie tej rangi. Dodajmy, że w 2016 roku w Rio de Janeiro Kamila zdobyła brązowy medal (w konkurencji K-1, na dystansie 200 m).

Do zawodów wychowanka Vikinga przygotowywała się m.in. na obozie w Portugalii.

– To były nasze pierwsze zawody po 20 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią. Bardzo się cieszę, że udało się awansować na Igrzyska Paraolimpijskie – mówi K. Kubas. – Zrobię wszystko, aby z Tokio wrócić z medalem.

Przypomnijmy, Kamila była dobrze zapowiadającą się kajakarką w klubie MKK Viking Małomice. Trenowała tam do wieku młodzika. W wieku 17 lat miała wypadek drogowy. Przeżyła, ale uszkodziła kręgosłup. Choć jest zawodniczką zielonogórskiego Startu, to trenuje również w rodzinnych Małomicach, pod okiem swojego pierwszego trenera i mentora, J. Durczaka.