REKLAMA

Sport

Uratuje IV ligę dla Żagania?

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Artur Sobczyk został nowym szkoleniowcem Czarnych Żagań. Poprzedniemu trenerowi zarząd podziękował za współpracę, bo oczekiwał lepszych wyników.

W 10. meczach rundy wiosennej żagańscy piłkarze wywalczyli 13 punktów. Obecnie zajmują 15. miejsce w tabeli i bronią się przed spadkiem (spadają cztery ostatnie drużyny, z miejsc 16-19).

– W kilku meczach pechowo przegraliśmy, tracąc punkty w ostatnich minutach – mówi Roman Chruścicki, prezes Czarnych. – Nie ukrywam, że liczyłem na lepsze występy i większy dorobek punktowy. Za dużo było tego pecha, remisów i niewykorzystanych szans. Zespół ma potencjał i stać go na lepszą grę. W tej sytuacji zarząd klubu podziękował za współpracę Mariuszowi Kaczyńskiemu i postanowił powierzyć obowiązki Arturowi Sobczykowi. To doświadczony trener, który w przeszłości prowadził już Czarnych. Doskonale zna część piłkarzy. Wierzę, że uda mu się utrzymać IV ligę dla Żagania.

Jako nowy szkoleniowiec żagańskiej drużyny Sobczyk (51 lat) zadebiutował w sobotę, 22 maja, w meczu z Czarnymi Witnica, zakończonym bezbramkowym remisem. Jest wychowankiem Śląska Wrocław i brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów. Trenował zespoły m.in. Czarnych Żagań, Piasta Iłowa, Vitrosiliconu Iłowa, Promienia Żary, a także kadry lubuskiej UEFA Regions Cup U-21. W poprzednich latach prowadził Victorię Ruszów, z którą dwukrotnie awansował, najpierw do klasy okręgowej, a następnie – IV ligi. Ostatnio był trenerem Rybaka Parowa w dolnośląskiej klasie A.

–  Zarząd żagańskiego klubu poprosił mnie o poprowadzenie drużyny w czwartek, trzy dni przed meczem. Nie zgodziłbym się na objęcie posady, gdybym nie wierzył w ten zespół. Mam ogromny sentyment do Czarnych, z racji gry i trenowania – mówi „Regionalnej” A. Sobczyk. –  Zostało jeszcze siedem spotkań ligowych, w których zespół da z siebie wszystko, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Choć nie ukrywam, że mamy trudny grafik, bo gramy z drużynami z czołówki IV ligi.

Napisz komentarz »