REKLAMA

Sport

Postawili sie faworytowi!

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze z KP Tomaszowo idą jak burza w rozgrywkach wiosennych klasy A. W sobotę, 22 maja, urwali punkty jednemu z faworytów ligi – Moczyniance Moczyń (1:1).

Walcząca o awans do okręgówki Moczynianka, po wpadce z Łużyczanką Lipinki Łużyckie u siebie, mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli. Aby myśleć o awansie do okręgówki, żagańscy piłkarze nie mogli pozwolić sobie na nonszalancję w Tomaszowie. Zaczęło się zgodnie z planem. Faworyt objął prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Konrada Kicyły, już w 6. minucie. Punktem zwrotnym meczu był rzut karny dla Moczynianki. Strzał Emilia Kicińskiego w pięknym stylu obronił Maciej Skrzypczak.

– Po tej akcji uwierzyliśmy w siebie i wiedzieliśmy że tego meczu nie możemy przegrać – mówi grający trener KP, Michał Błoński. – Po przerwie zmieniłem ustawienie na bardziej ofensywne. Dwie zmiany ożywiły grę naszego zespołu. Ofensywna gra przyniosła rezultaty. Jestem zadowolony z mojej drużyny, bo kolejny raz pokazaliśmy, że potrafimy wychodzić z opresji.

KP wyrównał w 72. minucie. Do piłki z dośrodkowania z rzutu wolnego Pawła Micka najwyżej wyskoczył Jakub Stencel i głową umieścił piłkę w siatce. Obie drużyny miały po kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło zimnej krwi.

Na sześć kolejek przed końcem, Moczynianka traci do lidera, Czarnych Jelenin, trzy punkty.

– Od dwóch kolejek dopadła nas jakaś niemoc. Skuteczność zatracili nasi napastnicy. To drugi mecz, w którym nie potrafimy wykorzystać rzutu karnego – mówi Wiesław Balak, prezes Moczynianki. – Ale walczymy o awans do końca.

KP Tomaszowo – Moczynianka Moczyń 1:1 (0:1)

bramki: Stencel (72. min) – Kicyła (6. min)

KP: Skrzypczak – Błoński, Matczak, Jeżak, Delost (od 47. min Radziszowski), Grabowski (od 81. min Bialic), Marczuk (od 60. min Chabiniak), Stencel (od 89. min Nastulski), Toczka (od 44. min Kaliciński) – Jakubski, Micek
Moczynianka: Szwed – Majewski, Drogosz (od 33. min Szczęsny), Cecuła, Buganik, Pinkowski, Kiciński (od 65. min Matusiak), Szymoński (od 89. min Iwańczuk), Klisowski, Iwaniak, Kicyła

Napisz komentarz »