REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Karetką w wojskowego jelcza

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Karetka przewożąca pacjentów zderzyła się z wojskowym samochodem na drodze pomiędzy Marszowem a Żaganiem (w piątek, 21.05).

Karetka wioząca dwoje pacjentów na badanie w szpitalu w Żaganiu zderzyła się z wojskowym jelczem. Ambulans jechał na sygnale, gdy dojechał do osobowego nissana, kierująca nim kobieta zjechała na pobocze, by ustąpić mu drogę. Zatrzymała się przy tym całkowicie. Kierowca karetki, chcąc ją ominąć, odbił w lewo i zderzył się z wojskowym samochodem.

– Osoby, które były przewożone karetką, czują się dobrze – mówi Justyna Gądek-Wróbel, rzecznik prasowy 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. – Po zderzeniu część personelu oraz pacjenci zostali drugą karetką przetransportowani do szpitala, aby odbyć badania, na które jechali – dodaje.

W wypadku nikt nie ucierpiał. Ponieważ karetka zderzyła się z wojskowym samochodem, na miejscu oprócz policji, straży pożarnej i pogotowia pojawiła się także żandarmeria. Kierowca karetki (53 l.) został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, droga z Marszowa do Żagania była nieprzejezdna przez ponad 2 godziny.

komentarz »
  1. Andrzej M 31 maja 2021 19:44 - Odpowiedź

    Przydałyby się po dwa pasy na tej drodze. Miejsca jest dość…

Napisz komentarz »