Mistrzostwa młodzików

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Żary były przez weekend tenisową stolicą regionu.

Na kortach w Żarach przy ul. Hutniczej w weekend (22-23.05) odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Młodzików o Puchar Burmistrza.

Mistrzem województwa został Piotr Kluj z Top Tenis Players Gorzów, który w finale pokonał Filipa Gorczycę KT Żary. Trzecie miejsce zajął Alexander Wandel z Top Tenis Players Gorzów. Złoto w grze podwójnej zdobyła para Filip Gorczyca i Piotr K. Srebro zdobyli Alexander Wandel i Wiktor Łobaczewski z Top Players Gorzów, a brąz – Szymon Pilarski i Bartosz Warzywoda  z Klubu Tenisowego Royal Zielona Góra/ Nafta Zielona Góra)

– Poziom był naprawdę bardzo wysoki – mówi Piotr Gorczyca z klubu tenisowego Smecz w Żarach, organizator mistrzostw i dodaje: – W najbliższy weekend na kortach w Żarach odbędzie się Ogólnopolski Turniej z cyklu seniorzy i amatorzy. Co roku w zmaganiach bierze udział około 60 zawodników z całej Polski. Pula nagród w tym roku wyniesie 18 tys. zł.

Rywalizacja będzie toczyła się w następujących kategoriach – open kobiet, open mężczyzn, 40+ mężczyzn, 50+ mężczyzn, 60 + mężczyzn, mikst. Odpadający w pierwszej rundzie mogą wziąć udział w Turnieju Pocieszenia Open. W piątek w rywalizacji wezmą udział dzieci z żarskiego klubu. Początek dwudniowych zmagań w sobotę, 29.05., o godz. 9.00.

– Zapraszamy do udziału, oglądania i kibicowania – mówi P. Gorczyca.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 691 888 857.