REKLAMA

Sport

Czarne idą na awans!

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańskie piłkarki rozgromiły drużynę Olimpii II Szczecin aż 11:0 i są jedną nogą w III lidze!

To nie lada sensacja, bo dwa z trzech wcześniejszych meczów ze szczeciniankami MKS Czarni 1957 sromotnie przegrał 0:8 i 0:11. W ostatnim było już dużo lepiej, bo żaganianki uległy 5:6. W niedzielę, 23 maja, role się odwróciły. Tym razem, to drużyna Olimpii, która stanowi zaplecze ekstraklasowego zespołu, dostała srogie lanie, mimo że w szeregach żaganianek zabrakło ich najlepszej napastniczki, Dominiki Chabiniak.

Podopieczne Wojciecha Martyniaka wygrały aż 11:0. To ogromna niespodzianka, nawet biorąc pod uwagę to, że rywalki grały w ósemkę, przyjeżdżając do Żagania w mocno okrojonym składzie. Czarne przystąpiły do meczu wzmocnione nowymi zawodniczkami: Aleksandrą Drozdowską i Angelikę Kołpaczewską z Promienia Żary oraz Klaudią Kałużną z MUKS Zielona Góra. Wszystkie zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Szczególnie Kołpaczewska, która zdobyła aż siedem goli (w 4, 5, 17, 25, 35, 40 i 75 min). Dwa kolejne trafienia dołożyła Joanna Sikorska (28 i 44 min), po jednym golu strzeliły: Kinga Strugaru (41 min) i Agata Ganczar (53 min).

– Wygrać 11:0 z Olimpią Szczecin, z którą wcześniej dostawaliśmy lanie, to jest coś.  Czarne pobiły swój rekord zdobytych bramek, a przy okazji zrewanżowały się za wcześniejsze porażki – mówi ich trener W. Martyniak.

Po 11. kolejkach Czarne zajmują trzecie miejsce w tabeli.

– Do III ligi awansują dwie drużyny, po jednej z zachodniopomorskiego i lubuskiego. Na trzy mecze przed końcem rozgrywek mamy pięć punktów przewagi nad Budowlanymi Lubsko – dodaje prezes Czarnych, Marcin Szymański. –  Awans możemy przypieczętować już w najbliższym meczu, z Vielgovią Szczecin (niedziela, 30 maja, godz. 16.00, stadion przy ul. Karpińskiego – red.), pod warunkiem, że Budowlani nie wygrają w Szczecinie z Olimpią II.  Każdy punkt jest na wagę złota. Trzeba podkreślić, że dziewczyny w każdym meczu zostawiają dużo zdrowia i siły oraz zaangażowania na boisku. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani na awans do III ligi.

Napisz komentarz »