REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Chciał wysadzić blok?

Opublikowano 28 maja 2021, autor: bj

Zaczęło się od wyrzucania rzeczy. Z okna na czwartym pietrze leciały poduszki, doniczki, sprzęt AGD. Sąsiedzi słyszeli groźby, że cały blok wyleci w powietrze.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 23.05. Pod blok u zbiegu ul. Męczenników Oświęcimskich i Katowickiej w Żarach po godz. 14 zajechały dwa radiowozy, karetka i trzy strażackie wozy. Wszystko przez alarm, jaki podnieśli mieszkańcy, gdy ich sąsiad wśród wrzasków zaczął rzucać przez okno wszystkim, co znalazł pod ręką. 

– Otrzymaliśmy wezwanie na pomoc policji i zespołowi ratownictwa medycznego. Z informacji od sąsiadów wynikało, że mężczyzna może podjąć próbę samobójczą – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach. 

Przed budynkiem został rozstawiony skokochron, a strażacy i policjanci do mieszkania, w którym przebywał desperat, weszli przez balkon sąsiadów.

Chciał odkręcić gaz

Robili to bardzo ostrożnie. Strażacy mieli podnośnik oraz sprzęt hydrauliczny i burzący do forsowania drzwi.

– Pojawiły się informacje, że mężczyzna miał grozić odkręceniem gazu, gdy zaczną wchodzić policjanci – dodaje P. Brela.

Wezwano pogotowie energetyczne i gazowe.

Gdy pierwszy policjant przedostał się już na balkon, strażak podał mu tarczę z pleksi. Po chwili udało się unieść rolety zewnętrzne w oknie, wejść do środka i obezwładnić mężczyznę.

Został odwieziony na SOR 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

– To ostatnio częste przypadki. W bloku na ul. Paderewskiego z IV piętra wypadła lub wyskoczyła 69-letnia kobieta. Zgon nastąpił na miejscu, a sprawę wyjaśnia prokuratura. W poniedziałek, 17.05., przy ul. Szarych Szeregów 62-letni mężczyzna wychodził z IV piętra, zsuwając się po balkonach. Spadł z wysokości I piętra. Z urazem ręki został odwieziony na SOR. W czwartek, 20.05., mężczyzna z myślami samobójczymi wszedł na dach bloku przy ul. Szarych Szeregów. Sprowadzony przez strażaków, został odwieziony do szpitala – wylicza Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Napisz komentarz »