REKLAMA

Sport

Rewolucja w Sobieskim

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Drużyna żagańskich siatkarzy ma być jeszcze silniejsza niż w tym sezonie. Właśnie trwa budowa składu, który ma dać „wojskowym” upragniony awans do I ligi.

Przypomnijmy, w zakończonym sezonie WKS Sobieski osiągnął największy sukces w historii swoich występów ligowych – doszedł do turnieju finałowego, którego stawką był awans do I ligi.

– Obecnie budujemy drużynę, która będzie jeszcze silniejsza – mówi Artur Chaberski, wiceprezes klubu i drugi trener WKS-u. – Cel jest jasny – walka o awans do I ligi. 

Ze składu został trzon zespołu: Piotr Sajdak, Hubert Mańko, Patryk Kozdroń i Miłosz Zasłonka. Do tego dobrze rokujący młodzieżowiec, Aleks Kłysz.

Z drużyny ubyło pięciu zawodników. Jak podkreślają działacze klubu, zastąpiono ich jeszcze lepszymi siatkarzami. Na pozycji libero Grzegorza Kuklę zastąpił Bartosz Odwarzny, ostatnio grający w Astrze Nowa Sól.

– To najlepszy libero naszej ligi. Wierzę, że Bartek pomoże nam w realizacji celu, jakim jest awans – dodaje Chaberski. – Po trzech latach przerwy, do Sobieskiego wraca przyjmujący Alan Goltz, który w żagańskim zespole grał w sezonie 2016-18, będąc jednym z jego liderów.

Oprócz Grzegorza Kukli, z Żagania odeszli: Łukasz Jurkojć, Patryk Mendel, Artur  Kołodziejczyk i Sebastian Draczyński. Chaberski dodaje, że klub rozmawia z kilkoma zawodnikami ze sporym doświadczeniem i występami w I i II lidze. Nie chce jednak zdradzać ich nazwisk, dopóki nie zostaną podpisane kontrakty.  

– Wierzę, że będzie lepsza jakość. Rozmawiamy z dwoma, trzema, ale dopóki nie będzie podpisu na umowach, nie zdradzę ich nazwisk. Szukamy jeszcze zmiennika dla Piotra Sajdaka – podkreśla.

Tyle wiceprezes. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że w miejsce Łukasza Jurkojcia, na rozegraniu miałby się znaleźć Wojciech Kwiecień (ostatnio grał w drugoligowej Enei Kozienice), a w środku Marcin Bachmatiuk (ostatnio grał w Pile, wcześniej – m.in. w Jastrzębskim Węglu) i Piotr Jedliński (drugoligowy MKS Andrychów).

Do nowego sezonu Sobieski zacznie przygotowania tradycyjnie w sierpniu, obozem w Świnoujściu.

Napisz komentarz »