REKLAMA

Sport

Pożegnali legendę

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po 39 latach przygodę z futbolem zakończył Jarosław Olbryś, zawodnik Sparty Grabik i Unii Żary Kunice. Piłkarze obu drużyn zgotowali mu owację podczas niedzielnego meczu w Grabiku – ostatniego w jego karierze na ligowych boiskach.

Olbryś jest wychowankiem Sparty. Zaczynał tam jako 14-latek, grając w ataku. Potem grał w WKS-ie Łaz oraz Unii Żary Kunice, ale już jako lewy obrońca. Najwyżej występował w klasie okręgowej. Po kilku sezonach w Kunicach, J. Olbryś ponownie grał w macierzystym klubie.  Jego życzeniem było zakończyć mecz właśnie w derbach Sparty z Unią, w niedzielę, 23 maja.

– Oba kluby mi są bliskie, tym bardziej było dla mnie zaszczytem zakończyć karierę piłkarską właśnie w tym meczu – mówi „Regionalnej” J. Olbryś. – Zaczynałem w Sparcie jako napastnik i dzisiaj również zagrałem w ataku. Te 39 lat to szmat czasu, dużo fajnych chwil i emocji. Obowiązki służbowe i 53 lata na karku robią swoje, więc czas już zawiesić korki na kołku.

Pana Jarosława piłkarze obu drużyn i kibice pożegnali tuż przed końcem pierwszej połowy, gdy w 44. minucie zmienił go Paweł Chmielewski. W przerwie spotkania weteran lokalnych boisk otrzymał od nich prezenty – oprawioną w ramę koszulkę, piłkę z autografami kolegów oraz pamiątkowe zdjęcia grupowe obu zespołów.

Napisz komentarz »