REKLAMA

Sport

Zostali mistrzami

Opublikowano 28 maja 2021, autor: nk

Poznaliśmy mistrzów okręgu PZW w Zielonej Górze w wędkarstwie spławikowym. Wśród mężczyzn wygrał Norbert Sych z koła w Jasieniu, a wśród kobiet Beata Szulczewska z koła w Tuplicach.

Zawody rangi mistrzowskiej rozegrano na zalewie Karaś w Lubsku. Kobiety, kadeci i juniorzy rywalizowali w dniach 16-17 maja, a seniorzy w weekend 22-23 maja. W kategorii kobiet mistrzynią okręgu została Beata Szulczewska z koła PZW Tuplice. Drugie miejsce zajęła Bogumiła Łukasiewicz z koła Lubsko 1, a trzecie – Aleksandra Walenciak z Krośnieńsko-Odrzańskiego Wędkarskiego Klubu Sportowego.

  Wśród kadetów w kategorii do lat 15 mistrzem okręgu został Krzysztof Ksiuk z koła nr 1 w Lubsku. Wicemistrzostwo zdobył Krzysztof Markulak z koła PZW nr 8 w Żarach, a trzecie miejsce przypadło Anicie Budrewicz z koła PZW w Bytomiu Odrzańskim.

Juniorzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii do lat 20 najlepszy był Gabriel Kucharski z koła PZW nr 1 w Lubsku, a w kategorii do lat 25 Paweł Siembida z koła PZW nr 2 w Żaganiu.

Mistrzem okręgu wśród seniorów został Norbert Sych z Jasienia. Pierwszym wicemistrzem – Krzysztof Żuk, Żary 8, a drugim – Krzysztof Kanarek, również z koła Żary 8.

Wszyscy mistrzowie będą reprezentować okręg PZW w Zielonej Górze na Mistrzostwach Polski w wędkarstwie spławikowym.

Napisz komentarz »