Sparta wyszarpała trzy punkty

Opublikowano 28 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po emocjonującej końcówce meczu Sparta Grabik pokonała Unię Żary Kunice 3:2. Bohaterem był Przemysław Flaga, który zdobył dwie bramki w ostatnich minutach spotkania.

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Unii. Tym razem ulegli Sparcie w Grabiku. W niedzielnym meczu (23.05.) podopieczni Jarosława Gada zagrali m.in. bez podstawowego bramkarza, Rafała Ciesielskiego, a także Pawła Karbowskiego. Dla gospodarzy, chyba już pogodzonych ze spadkiem do niższej ligi, był to prestiżowy mecz z lokalnym rywalem. Od początku ruszyli na Unię bez respektu, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką gości. W 35. minucie do siatki trafił Bartosz Bendiuł, który głową umieścił piłkę w siatce, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie wyrównał z rzutu wolnego grający trener Unii, Jarosław Gad, który wszedł na boisko w 55. minucie. Sparta objęła prowadzenie ponownie w 86. minucie, po golu Przemysława Flagi, który wykorzystał błąd bramkarza gości i przelobował Filipa Kędzierskiego. Unia rzuciła się na rywali, próbując doprowadzić do remisu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w doliczonym czasie ponownie wyrównał Gad. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy.

– Tuż po wznowieniu gry, piękny strzał w kierunku bramki praktycznie z połowy boiska oddał Przemek Flaga. Bramkarz dostał piłkę za kołnierz – relacjonuje grający trener Sparty, Jacek Michalski. – My dzisiaj mieliśmy troszkę więcej szczęścia. Cieszą trzy punkty w lokalnych derbach, tym bardziej z tak silną drużyną, jaką jest Unia.

Tuż przed końcowym gwizdkiem, drugą żółtą i w konsekwencji – czerwoną kartkę – otrzymał Denis Matuszewski, który kolejne, trzecie już spotkanie zakończył bez gola.

Sparta Grabik – Unia Żary Kunice 3:2 (1:0)

bramki: P. Flaga dwie (86 i 90+4. min), Bendiuł (35. min) – Gad dwie (75 i 90+3. min)

Sparta: Szala – Bendiuł, Grzebyk (od 46. min P. Flaga), Bardel (od 90. min Sobczak), Olbryś (od 44. min Chmielewski) – Jurec, Michalski, K. Bartyzel (od 90. min Hewlin), Gronkowski (od 70. min Sufin), Adamowicz, S. Bartyzel

Unia: Kędzierski – Cyrana, Dudek (od 55. min Kriżok), S. Goc, Grędziński, Derkach, Perdek, Szyszka (od 55. min Gad), Volk, Matuszewski, Kuś