REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Policja u wójta

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czy doszło do nieprawidłowości podczas remontu świetlicy w podżagańskim Bożnowie? Czy wójt Leszek Ochrymczuk będzie miał kłopoty? To obecnie sprawdza prokuratura.

Zawiadomienie w tej sprawie trafiło zarówno do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, jak i Centralnego Biura Antykorupcyjnego 6 maja, a w ubiegłym tygodniu do Urzędu Gminy w Żaganiu wparowali policjanci, aby zabezpieczyć dokumentację przetargową.

Autorzy listu sugerują, że mogło dojść do nieprawidłowości przy przetargu na remont świetlicy w Bożnowie, jaki wygrała jedna z żagańskich firm – Limar.

Twierdzą, że faktycznie remontem zajęła się – jako podwykonawca – inna firma, w której prezesem jest były burmistrz Żagania, Daniel Marchewka, „prywatnie partner polityczny wójta Ochrymczuka, który przegrał wybory samorządowe w 2018 roku i zajął się biznesem”.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 437

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
komentarz »
  1. Olek 29 maja 2021 23:14 - Odpowiedź

    Partner….
    Nie tylko polityczny,,,
    Tam gdzie marchewa tam bałagan

Napisz komentarz »