REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wjechała quadem w drzewo

Opublikowano 21 maja 2021, autor: bj

Jechała quadem. Wypadła z drogi, zatrzymała się na drzewie. Ciężko ranną 34-latkę do szpitala klinicznego przetransportował helikopter.

Do wypadku doszło w niedzielne (16.05) popołudnie, 34-latka jechała quadem przez ul. Transportową w Lubsku. Nagle straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w drzewo.

Na miejsce najpierw dotarła karetka pogotowia.

– Kobieta była ciężko ranna. Była przytomna, ale miała duży uraz klatki piersiowej, płuc i miednicy. Dlatego zapadła decyzja o pilnym transporcie helikopterem do szpitala w Zielonej Górze – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Nieoficjalnie pojawiają się informacje, że kobiecie w chwili wypadku towarzyszył mężczyzna, ale miał się oddalić w niewiadomym kierunku.

Gdy został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, informacja trafiła do straży pożarnej.

– Była ogólnopolska awaria systemu i nie działało powiadamianie przez centra powiadamiania ratunkowego – komentuje R. Smyk.

Walczy o zdrowie

– Do nas informacja trafiła po godz. 15. Wezwanie dotyczyło zabezpieczenia lądowiska dla helikoptera. Na ul. Transportową został skierowany zastęp z Lubska – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy żarskiej PSP.

Strażacy zajęli się sprawdzaniem terenu, gdzie miał lądować helikopter. Do tego zablokowali miejsce przed dostępem przypadkowych osób i pojazdów.

Nieoficjalnie wiadomo, że  gdy helikopter zabierał ranną, na miejscu wypadku nie było policji. Bo ta informacja do nich nie dotarła, właśnie z uwagi na awarię systemu.

Wiadomo natomiast, że później quada policja odebrała z jednego z warsztatów w Lubsku, którego właściciele są spokrewnieni z kobietą.

Kobieta jest już po operacji.

– Została przyjęta na SOR z licznymi złamaniami i wewnętrznymi urazami. Po zabiegu przekazano ją na oddział intensywnej terapii. Od wtorku, 18.05., przebywa  na oddziale chirurgii naczyniowej – informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala.

Napisz komentarz »