REKLAMA

Wasze sprawy

Ocenią lipę

Opublikowano 21 maja 2021, autor: jb

Nasza czytelniczka zgłosiła do Urzędu Miasta, że lipa, która rośnie przy wejściu do cmentarza przy ul. Kożuchowskiej w Żaganiu, zagraża bezpieczeństwu.

– Tylko jedna jest taka sucha, gałęzie wiszą. Drzewo jest spróchniałe, moim zdaniem zagraża bezpieczeństwu przechodniów i kierowców. Stwierdziłam, że lepiej to zgłosić – mówi pani Krystyna z Żagania.

Zadzwoniła do Ratusza.

– Usłyszałam, że droga nie należy do miasta. A przecież jeżdżą po niej także mieszkańcy Żagania, chodnikiem też chodzą. A bezpieczeństwo mieszkańców to już chyba jest sprawa urzędu. Ja mogę nie wiedzieć, czyja to jest droga, ale urzędnik to chyba wie lepiej, gdzie zgłosić taki problem – dodaje.

Drzewo należy zawsze do zarządcy drogi, przy której rośnie. W tym wypadku droga jest wojewódzka, więc zagrożenie powinno się zgłaszać w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

– Choć mieszkańcy nie zawsze to rozumieją, to nie za wszystko odpowiada Urząd Miasta – mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka urzędu. – Natychmiast po zgłoszeniu telefonicznym pracownik urzędu przekazał sprawę do ZDW, o czym osoby te zostały poinformowane. Teraz to od oceny ZDW będzie zależało, czy drzewo zostanie przeznaczone do wycinki – dodaje. 

Napisz komentarz »