REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Był dobrym człowiekiem

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Pustka, ból i ogromny smutek. Najbliżsi Michała Morżaka opłakują stratę. Płaczą też przyjaciele, znajomi, koledzy samorządowcy i mieszkańcy jego ukochanej gminy. Był wyjątkowy. Lubiany, szanowany, dla wielu był wzorem.

Michał Morżak (67 l.) był wójtem Lipinek Łużyckich przez 27 lat. Obecna kadencja była jego siódmą. I niestety, ostatnią. Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Michał Morżak człowiekiem i wójtem był wyjątkowym. I choroba, z którą tak heroicznie walczył, też była wyjątkowa. I wyjątkowo podstępna. Pan Michał nie czuł fizycznego bólu, był coraz słabszy. U wójta zdiagnozowano guz Klatskina (To bardzo rzadki nowotwór umiejscowiony w obrębie wnęki wątroby, a dokładniej w okolicy, gdzie prawy i lewy przewód wątrobowy tworzą przewód wątrobowy wspólny. To specyficzny ze względu na lokalizację rak dróg żółciowych, stanowi ok. 2 proc. wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u ludzi. Objawami mogą być bóle brzucha i spadek wagi ciała, dolegliwości w przebiegu tej choroby pojawiają się jednak dopiero wtedy, kiedy staje się ona już bardzo zaawansowana). Ten guz był nieoperowalny.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 685

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »