REKLAMA

Samorząd

DPS zamiast gimnazjum?

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Położony na wielkiej działce przy ul. Staszica budynek po dawnym Gimnazjum nr 1 w Żarach nie znalazł nowego właściciela. Urząd Miasta postanowił obniżyć jego cenę w kolejnym przetargu.

Budynek dawnego Gimnazjum nr 1 wystawiono na sprzedaż. W środę (19.05) miał zostać rozstrzygnięty przetarg. Nie znalazł się żaden chętny, by kupić go za ponad 4 mln 400 tys. zł.

– Do wtorku nie wpłynęło żadne wadium – wyjaśnia Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar – więc ten przetarg nie zostanie rozstrzygnięty. Planujemy kolejny. Postanowiliśmy też, że cena zostanie obniżona o jedną czwartą.

Kolejny przetarg urzędnicy ogłoszą w najbliższych dniach. Jeżeli chętny znów się nie znajdzie, inaczej wykorzystają budynek po dawnej szkole. Nieruchomość już miała okazję przydać się mieszkańcom – na początku pandemii, utworzono tam izolatorium. Teraz budynek miałby służyć jako Dom Pomocy Społecznej.

– Społeczeństwo się starzeje i musimy się do tego przygotować. Jeżeli budynek się sprzeda, to wtedy DPS powstanie gdzie indziej – wyjaśnia O. Napiórkowski.

Napisz komentarz »