REKLAMA

Wasze sprawy

Na szalet i planety

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania zdecydowali, na co wydać 300 tys. zł. Za te pieniądze powstanie miejski szalet, plenerowy układ słoneczny oraz dwa punkty naprawy rowerów.

Konsultacje społeczne zastąpiły w tym roku budżet obywatelski. Nie było tradycyjnego zgłaszania inwestycji przez mieszkańców, lecz z góry zaproponowane przez burmistrza Andrzeja Katarzyńca inwestycje.

I tak, na zakup i montaż szaletu miejskiego przy placu Wolności pójdzie 180.000 zł, na budowę plenerowego modelu układu słonecznego na skwerze przy ul. Wojska Polskiego ? 110.000 zł (ma podkreślić jubileusz 450-lecia urodzin żagańskiego naukowca, Jana Keplera i upamiętnić jego zasługi w dziedzinie astronomii), na zakup i montaż na terenie miasta dwóch punktów naprawy rowerów ? 10.000 zł (umożliwią m.in. napompowanie koła, naładowanie roweru elektrycznego, dokręcenie części czy wymianę opon).

W sprawie tych trzech zadań, mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię do 10 maja. Zastrzeżenia nie dotyczyły wyboru inwestycji, a jedynie np. ich lokalizacji. 

– Mieszkańcy wnosili swoje uwagi do zgłoszonych propozycji. Dotyczyły one m.in. lokalizacji szaletu miejskiego. Proponowano umieszczenie go bliżej centrum, na placu Słowiańskim. Z uwagi na przewidywany brak zgody od Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zdecydowano o postawieniu szaletu w zaproponowanej wcześniej lokalizacji – informuje Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Napisz komentarz »