REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Internat czekają lepsze czasy

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Niszczejący budynek po byłym internacie wojskowym na placu Królowej Jadwigi w Żaganiu kupił żagański przedsiębiorca i były burmistrz Szprotawy, Roman Rosół.

R. Rosół prowadzi firmę Meteo System, specjalizującą się w instalacjach grzewczych, hydraulicznych, gazowych i klimatyzacji. Nie wyklucza, że przeniesie jej siedzibę z placu Różanego do właśnie kupionego budynku, który kupił od osoby prywatnej. Internat w pobliżu wieży widokowej przestał funkcjonować w latach 90. XX w. Od 15 lat był w rękach przedsiębiorcy z Żar, który jednak nic z nim nie zrobił. Teraz, gdy przejął go R. Rosół, 1.100-metrową nieruchomość czeka generalny remont.

– O zakupie niszczejącego od lat byłego internatu myślałem od dawna. Z uwagi na świetną lokalizację, ponad 21-arową działkę i rozwój firmy. W obecnym budynku nie mam już takiej możliwości – mówi R. Rosół.  – Budynek na placu Królowej Jadwigi służył jako miejski szalet i noclegownia dla bezdomnych, a także wysypisko śmieci. Odpady zalegały na wysokość 1,5 metra. Zostały już wywiezione, a budynek zabezpieczony przed wejściem nieproszonych gości. Na razie trwają prace nad koncepcją zagospodarowania budynku, w którym mieści się około 70 pomieszczeń.

Napisz komentarz »