REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pójdzie pod młotek?

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Komornik przymierza się do licytacji żagańskiego zabytku, którego właścicielką jest Ewa Mingę. A konserwator zabytków nakazał celebrytce zabezpieczyć dach.

Minge zleciła remont na dachu Konwiktu – zabezpieczenie częściowo zerwanej blachy na wieży oraz czyszczenie i naprawę rynien. Takie polecenie celebrytka otrzymała od Lubuskiego Konserwatora Zabytków. Na gruntowny remont zabytku na razie nie ma szans. Celebrytka wycenia prace na ok. 13 mln zł. Założycielka fundacji „Black Butterflies” planowała otworzyć w Żaganiu dom dziennego pobytu, a także szkołę dla utalentowanych uczniów z rodzin, których nie stać na edukację.

Póki co, zabytkiem zajął się komornik. Konwikt, wyceniany na ok. 2,5 mln zł, jest zadłużony i na wniosek wierzycieli komornik wszczął egzekucję majątku. Oszacował nieruchomość, ale Minge złożyła odwołanie od zbyt niskiej – jej zdaniem – wyceny. 

– Jeśli dojdzie do licytacji nieruchomości, zostanie to podane do wiadomości publicznej – usłyszeliśmy w środę, 19 maja, w kancelarii komornika Piotra Szymańskiego.

Przypomnijmy, na piętrze Konwiktu przez wiele lat mieścił się Dom Turysty, na parterze działała dyskoteka „Gotycka”.

 Celebrytka kupiła zabytek dwa lata temu.

Napisz komentarz »