REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Będą pułapki na wandali

Opublikowano 21 maja 2021, autor: jb

Wandale po raz kolejny zniszczyli altany w iłowskim Parku Dworskim.

Altany ustawione są w ogrodzie japońskim. Straty zauważono w niedzielę (16.05.) rano.

– W zasadzie po każdym weekendzie coś jest zniszczone. Jak nie altany, to chociażby poprzestawiane są ławki i kosze na śmieci – przyznaje Józef Brzezicki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który administruje parkiem.

Tym razem z altany powyrywano deski z podłogi.

– Wandale wyrywali deski, drewno popisali sprayem. Wymiana podłogi w altanie to koszt blisko 2 tys. zł. W tej chwili pracujemy nad renowacją alejek parkowych, likwidujemy nierówności, na to pieniądze potrzebne są bardziej – wymienia J. Brzezicki.

Nie cały park jest monitorowany.

– Szukamy na to rozwiązań. Będziemy montować fotopułapki. Celowo nie mówię gdzie, ale liczymy na efekty. Staramy się, żeby ten park wyglądał dobrze. Szczególnie w weekendy przyjeżdża tutaj dużo ludzi z okolicznych miejscowości, ale też całkiem odległych części województwa – mówi kierownik. I przestrzega: – Mam zapewnienie od policji, że będą w parku częstsze patrole, ale poczekamy na ich efekt. Gdyby ktoś widział albo był świadkiem tego, jak ktoś niszczy park, to prosimy, żeby zgłaszał to policji – apeluje J. Brzezicki.

Napisz komentarz »