REKLAMA

Sport

Dziewczyny na piątkę

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarki Promienia Żary wygrały 1:0 z KKS Zabrze. Podopieczne Roberta Dziadula w majowych meczach zgarnęły już 9 punktów i awansowały na 5. miejsce w tabeli III ligi.

W niedzielnym meczu 19. kolejki (16.05.) bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Patrycja Gancarz, tuż przed przerwą. Zawodniczka Promienia wykorzystała nieudaną pułapkę ofsajdową rywalek, po czym nie zmarnowała sytuacji sam na sam, pokonując bramkarkę gości strzałem z około 15 metrów.

– To był bardzo ciężki pojedynek. Zabrzanki postawiły nam wysoko poprzeczkę. Walczą o utrzymanie, podobnie jak my. Mimo piątego miejsca w tabeli nie mamy jeszcze pewności, czy zachowamy ligowy byt. A to dlatego, że do IV ligi najprawdopodobniej spadną aż cztery drużyny – mówi R. Dziadul, trener żaranek. – Tym bardziej cieszą kolejne trzy punkty. Ta wygrana mocno przybliża nas do upragnionego celu.

W meczu z KKS-em Promień wystąpił w składzie: Krukowska – Kamińska, Jagielska, Gajewska, Zelewska (od 68. min Jędras), Gnach, Dobek (od 58. min Gąsiorowska), Dziubałka, Gancarz, Walczyk, Nowak.

Napisz komentarz »