REKLAMA

Sport

KP odfrunął Orłowi

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze KP Tomaszowo w żagańsko- żarskiej klasie A. Tym razem wygrali z Orłem w Koninie Żagańskim, 3:1.

Granie co trzy dni (w środy i soboty) nie przeszkadza zawodnikom z Tomaszowa w odnoszeniu triumfów. Po wygranej 4:1 z Płomieniem Czerna, w sobotę, 15 maja, podopieczni Michała Błońskiego rozprawili się z Orłem w Koninie Żagańskim. Wygrali 3:1.

– Pojechaliśmy do Konina podbudowani trzema wygranymi meczami z rzędu. Wiedzieliśmy, że rywal u siebie na boisku gra naprawdę dobrze, że bardzo ciężko będzie nam stamtąd przywieźć punkty – mówi grający trener KP, M. Błoński, który podczas przygotowań do rundy wiosennej sam zadbał o formę i schudł aż 18 kg. – Jednak wierzyłem w swój zespół i nastawiłem się na ofensywny styl gry. Źle weszliśmy w mecz, bo straciliśmy bramkę po stałym fragmencie, mimo to, pozbieraliśmy się i szybko wyrównaliśmy.

Do stanu 1:1 doprowadził sam trener, M. Błoński, który piłkę do siatki skierował głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. KP objął prowadzenie po bramce samobójczej i dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Wynik ustalił Paweł Micek, po pięknym rajdzie od połowy boiska.

– Zagraliśmy to, co nam ostatnio najlepiej wychodzi – ataki z kontry – dodaje Błoński.  – Przed nam mecze z faworytami do awansu, Moczynianką Moczyń oraz Czarnymi Jelenin. Postaramy się im utrzeć nosa.

 

 

Napisz komentarz »