Punkty uciekają Czarnym

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zamiast planowanych 6 punktów tylko jeden. Choć Czarni Żagań w dwóch ostatnich meczach strzelili aż 6 goli, to zdołali wywalczyć tylko remis.

Podopieczni Mariusza Kaczyńskiego walczą o ligowy byt, a punkty uciekają. Najpierw pechowa porażka 3:4 z Syreną w Zbąszynku (12.05.), gdzie żaganianie dwukrotnie prowadzili, a trzy dni później, w sobotę (15.05.) – remis 2:2 z Arką Nowa Sól, na własnym boisku.

– Zarówno Syrena, jak i Arka były zespołami w naszym zasięgu. Bardzo chcieliśmy wygrać oba mecze, aby troszkę odskoczyć od dołu tabeli, ale nie udało się – kwituje M. Kaczyński. – Obie te porażki bolą. W Zbąszynku prowadziliśmy dwukrotnie, najpierw 2:1, a następnie 3:2, ale wyjechaliśmy z niczym. Z Arką również prowadziliśmy 2:1, ale straciliśmy dwa punkty w ostatnich sekundach spotkaniach. W obu meczach zawaliła obrona. Jeśli chcemy się utrzymać w IV lidze, nie możemy robić tak głupich prostych błędów.

W meczu z nowosolanami Czarni długo nie mogli trafić do siatki. Prowadzenie objęli goście, po akcji ze stałego fragmentu gry i strzale głową Patryka Zawojka w 24. minucie. W drugiej połowie żaganianie co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką Arki. Wyrównał Wojciech Glanc, w 81. minucie. Czarni nie zamierzali się zadowolić punktem. Walczyli do końca, o pełną pulę. Tym bardziej, że od 83. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Dawid Nazar. Gospodarze, dopingowani przez miejscowych kibiców, objęli prowadzenie w 87. minucie. Po faulu Dawida Matysika w polu karnym na zawodniku żaganian, karnego na bramkę zamienił Janusz Szkarapat. W ostatniej akcji meczu, w zamieszaniu podbramkowym, Bartosz Szczęch sfaulował zawodnika gości i sędzia wskazał na rzut karny, którego na wyrównującą bramkę zamienił Gracjan Walter.

MKS Czarni Żagań 1957 – Arka Nowa Sól 2:2 (0:1)
bramki: Glanc (81. min), J. Szkarapat (87. min – karny) – Zawojek (24. min), Walter (90 + 3. min – karny)
MKS Czarni: Czarnecki – Adamczyk, J. Szkarapat, Szczęch – Ciżmiński, Kowalski, Chruścicki (od 90 + 3. min D. Szkarapat), Glanc (od 88. min Dos Santos), Urban (od 58. min Jakubas) – Wypych, Strugaru (od 72. min Łojko)