„Górale” idą po awans

Opublikowano 21 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Zorzy Brzeźnica. Podopieczni Pawła Najdka pewnie zmierzają po awans do klasy A.

Wiosenna forma piłkarzy z Brzeźnicy, lubuskiej „stolicy” Górali Czadeckich, imponuje. W ostatnich meczach lider klasy B wygrał kolejno: 7:1 z Victorią Siecieborzyce, 8:0 z Husarią Niegosławice oraz 9:1 z Beskidem Bożnów, co daje ponad 7 goli na mecz! W niedzielnej popołudnie (16.05.) w meczu 15. kolejki w Chichach, nie było już tak łatwo o punkty. Miejscowy Traper postawił gościom dużo wyżej poprzeczkę niż poprzedni rywale.

Zaczęło się wyśmienicie dla Zorzy, bo już w 3. minucie piłkę w siatce gospodarzy umieścił Wojciech Toczka. Nie minął kwadrans, a „górale” prowadzili już 2:0. Tym razem obronę rozmontował Mirosław Tylk. I gdy wydawało się, że kolejne bramki dla Zorzy są kwestią czasu, nastąpiła ofensywa Trapera. W ciągu czterech minut Maciej Pawłowski zaliczył hat – tricka, popisując się pięknymi akcjami. Z 0:2 zrobiło się 3:2.  Jakby tego było mało, kontuzji doznał podstawowy bramkarz Zorzy, Gabriel Śleżuk. W drugiej połowie Zorza poprawiła grę w obronie. W 70. minucie wyrównał Robert Chabiniak, a cztery minuty później ponowne prowadzenie gościom dał Przemysław Drozdek, mijając dwóch obrońców i pewnie umieszczając piłkę w siatce.

– To był najtrudniejszy z tych czterech wiosennych meczów. Przegrywając 2:3 i tracąc bramkarza, drużyna pokazała charakter – ocenił P. Najdek, trener Zorzy. – Mamy młody zespół, do pierwszego składu weszli młodzieżowcy, których wcześniej szkoliłem w drużynie juniorów. Dziś widać, że ta praca procentuje, bo bez armii zaciężnej gromimy rywali po 8:0 czy 9:1. Naszym celem jest awans do klasy A. Mamy pięć punktów przewagi nad drugimi w tabeli Budowlanymi Gozdnica, choć czujemy ich oddech na plecach. Do pełni szczęścia potrzeba nam trzech zwycięstw.

Traper Chichy – Zorza Brzeźnica 3:4 (3:2)

bramki: Pawłowski trzy (31, 33 i 34. min) – Toczka (3. min), Tylk (13. min), Chabiniak (70. min), Drozdek (74. min)

Traper: Borsuk – Kowalski, Dobrzański, Tynda (od 82. min Grudziel), Reguła, Lewicki, Dalecki (od 88. min Marszałek), Kosatka (od 60. min Kupnicki), Kołton (od 80. min Szewczuk), Cichanowicz (od 70. min Halla), Pawłowski

Zorza: G. Śleżuk (od 42. min S. Sowiński) – Chabiniak, Zięba, Sygutowski, Tylk, A. Sowiński (od 30. min Drozdek), M. Śleżuk, K. Sowiński, Tylk – Markowicz (od 60. min Kukla), Toczka