REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Otworzyli serca dla Lenki

Opublikowano 21 maja 2021, autor: jb

Ponad 10 tys. zł zebrano podczas charytatywnego kiermaszu dla 2,5-letniej Lenki Nowak z Iłowej, który zorganizowano w Żaganiu w sobotę, 15 maja.

Lenka cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną, o której jej rodzice dowiedzieli się przy okazji badań do innego zabiegu. Dziewczynka od marca, razem z mamą Antoniną, leży w Klinice Przylądek Dobrej Nadziei we Wrocławiu. Jest w trakcie chemioterapii. Jeżeli jej wyniki na to pozwolą, w czerwcu wróci na kilka dni do domu. Potem czeka ją dalsze leczenie. Właśnie na rehabilitację i dojazdy do lekarzy prowadzona jest zbiórka funduszy.

Na pomysł kiermaszu z atrakcjami wpadli wolontariusze z grupy „Ryneczek Żagań”. Imprezę przygotowali na placu przy Klubie Elektrownia.

Wolontariusze oraz mieszkańcy przygotowali 100 blach ciasta, były też m.in. wędliny, mięso z grilla, ale także kiermasz różności, malowanie twarzy dla dzieci. Licytacje gadżetów i usług poprowadził Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

– Nie trzeba było ludzi namawiać do pomocy – mówią Iwona Koteczka i Renata Stachura z „Ryneczku Żagań”. – Kiermasz mieliśmy zaplanowany od godz. 11:00, a część rzeczy sprzedaliśmy już przed 10:00, zanim zaczęliśmy się rozkładać – dodaje I. Koteczka.

W cztery godziny udało się zebrać 10 tys. 60,74 zł.

Na kiermaszu był tato Lenki, Henryk Nowak.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają, szczególnie że większości osób nawet nie znamy – mówił.

Pod nieobecność żony został sam w domu, razem z trzema pozostałymi córkami.

– Jakoś sobie radzimy, pomagają obie babcie. Martwimy się, jak w dwupokojowym mieszkaniu wygospodarować sterylny pokój dla Lenki. Chcielibyśmy już być wszyscy razem. Zdrowi. Tylko tyle i aż tyle – mówi.

Dla Lenki zbiórka trwa także w internecie. Na Facebooku powstał profil „Licytacje dla Lenki Nowak małej wojowniczki”, na którym wylicytować można różne usługi i towary, a pieniądze wpłaca się przez portal pomagam.pl. Cały czas jest także możliwa wpłata poprzez Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Ty też możesz pomóc

Dla Lenki można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” (ul. Ślężna 114s/1, Wrocław) na numer konta w Banku Millenium: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
z tytułem wpłaty: Lena Nowak.

Napisz komentarz »