REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zdejmiesz maseczkę, wypijesz kawę

Opublikowano 14 maja 2021, autor: jb

Kolejne luzowanie obostrzeń reżimu sanitarnego.

Sobota, 15 maja

Już od soboty będziemy mogli na świeżym powietrzu chodzić bez maseczki, jeśli zachowamy dystans 1,5 metra do innych osób. Bez zmian pozostaje obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych np. sklepach, urzędach, kościołach, komunikacji miejskiej.

Od soboty kierowcy autobusów mogą zabrać tyle pasażerów, ile jest wszystkich miejsc siedzących.

Kawę, obiad albo pizzę będziemy mogli zjeść i wypić już poza domem. Kawiarnie, restauracje i punkty gastronomiczne, oprócz jedzenia na wynos, będą mogły serwować posiłki na zewnętrznych ogródkach, z zachowaniem dystansu pomiędzy stolikami.

Kina, teatry, opery czy domy kultury zorganizują różne występy, projekcje  na świeżym powietrzu, ale z maksymalnym 50-procentowym obłożeniem widzów.

Kolejkę lig piłkarskich od soboty będzie mogło zobaczyć już 25 procent kibiców, które normalnie mogą wejść na stadion. Dotyczy to wszystkich innych zawodów na świeżym powietrzu.

Poniedziałek, 17 maja

Do nauki w szkołach w systemie hybrydowym wracają uczniowie klas 4-8 podstawówki i szkół średnich (wszyscy wrócą 31 maja).

Piątek, 21 maja

Będziemy mogli wejść już do kina, opery, teatru. Jednorazowo może być zajętych 50 procent dostępnych miejsc. Podobnie domy i ośrodki kultury będą mogły wznowić swoją działalność edukacyjną i animacyjną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Parki rozrywki będą mogły wznowić działalność na świeżym powietrzu.

Piątek, 28 maja

Lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować klientów już wewnątrz budynku z maksymalnym 50-procentowym obłożeniem. Na ten czas planowane jest także otwarcie siłowni, basenów, sal fitness

Imprezy okolicznościowe (wesela, komunie) będzie można organizować z limitem 50 osób. Do limitu nie będą liczone osoby, które przyjęły obie dawki szczepionki. Szczegółów na razie nie podano.

Napisz komentarz »