REKLAMA

Sport

Otworzą pływalnię

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po ponad dwumiesięcznej przerwie żagańska Arena szykuje się na otwarcie krytej pływalni.

Póki co, mogą z niej korzystać uczestnicy zorganizowanych zajęć dla dzieci i członkowie kadry narodowej.

– Pozostali będą  mogli skorzystać z basenu od 29 maja – mówi prezes spółki Arena,  Tomasz Hucał

Dodajmy, że żagański basen ponownie zamknął się 15 marca br., tak jak wszystkie pływalnie w kraju.  – Obstawiam, że to już otwarcie na dłużej. Obecnie i tak nasz basen jest dostępny dla członków kadr narodowych sportów olimpijskich, czyli u nas dla Żagańskich Boberków – dodaje prezes.

Przez te dwa miesiące spółka znowu liczyła straty. Czy znów będzie wnioskowała o wsparcie finansowe od miasta i rządu?

– Miasto rozumie naszą sytuację finansową i pomaga nam, na ile ma możliwości – dodaje Hucał. –  Na dziś nie przysługuje nam zbyt wiele tarcz. Ale próbujemy pozyskać pieniądze na tzw. utrzymanie miejsc pracy.

Dodajmy, że już ubiegłoroczny lockdown, czyli zamknięcie krytej pływalni, hali, kortów tenisowych, boisk czy hostelu przy ul. Kochanowskiego, dał się we znaki spółce Arena. Wtedy Hucał poprosił burmistrza o finansową pomoc na pokrycie strat. Ci zwiększyli kapitał zakładowy spółki o 392 tys. zł (miejska dotacja na cały rok wyniosła wtedy 3,3 mln zł).  W tym roku Arena skorzystała z rządowej tarczy na tzw. przestojowe dla pracowników.  Ok. 600 tys. zł wsparcia poszło również na rachunki za ogrzewanie, wodę i prąd.

Napisz komentarz »