REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pokąpiemy się

Opublikowano 14 maja 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dojazd na podżagańskie Gryżyce jest w fatalnym stanie, teren tonie w śmieciach. A burmistrz Żagania szuka chętnych do punktu gastronomicznego i rekreacyjnego.

Do rozpoczęcia sezonu kąpielowego na Gryżycach został nieco ponad miesiąc. Droga dojazdowa jest ciągle pełna dziur i kolein.  Do tego ogromne śmietnisko, w miejscu, gdzie od 20 czerwca ma powstać dla mieszkańców miejsce letniego wypoczynku. 

Póki co, burmistrz Żagania Andrzej Katarzyniec zaczął przygotowania od ogłoszenia przetargów na podnajem gruntów, które miasto wydzierżawiło od Polskiego Związku Wędkarskiego. Na prowadzenie małej gastronomii oferuje teren 100 mkw., od 20 czerwca do 31 sierpnia br. Wynajmujący zadba też o miejsca siedzące oraz parasole. Nie będzie mógł sprzedawać alkoholu. W przetargu na prowadzenie punktu aktywności fizycznej miasto oferuje podobny teren, oczekując trampolin, dmuchańców,  wynajmu sprzętu pływającego, rowerów i animacji dla dzieci.

Cena wywoławcza czynszu dzierżawnego każdego terenu wynosi 2.500 zł za cały okres dzierżawy. Oferty można składać o 24 maja br. 

Działka ma zostać uporządkowana, a dno stawu zostanie ukształtowane i wypłycone.  – Plaża będzie poszerzona i wyrównana. Na akwenie stanie pomost i zostaną wyznaczone strefy. Bezpieczeństwa będą strzegli ratownicy – zapewnia burmistrz.

Gryżyce mają zastąpić mieszkańcom brak kąpieliska przy ul. Niepodległości, które zostało zamknięte na cztery spusty, z powodu złego stanu technicznego niecki.

Napisz komentarz »